Menu
Sepetiniz

S.S.S.+
Uzaktan eğitim ile nasıl bir eğitim alıyoruz ?
+
Sertifika almanın şartları nelerdir ?
+
Sınavda başarısız olursam ne oluyor ? Tekrar sınava girebiliyor muyuz? Tekrar ücret ödememiz gerekiyor mu?
Sınavda başarısız olmanız çok düşük bir oran olmakla birlikte hiç bir ücret ödemeden tekrar sınava girme hakkı veriliyor. Ancak sınav öncesinde mutlaka eksiklerinizi tamamlamanız gerekiyor. Amacımız sizleri yetkin hale getirmek.
+
NLP ve Koçluk gibi eğitimlerin uygulama ağırlıklı olduğunu duydum. İnternet üzerinden bu uygulamaları nasıl yapabilirim?
Haklısınız NLP ve Koçluk eğitimleri uygulama ağırlıklıdır. Bununla birlikte internet üzerinden ders videolarının yanı sıra bir çok uygulama videosu da izleme fırsatınız olacak. Koçluk ve NLP eğitimlerinde yetkin ve beceri sahibi bir eğitmen olabilmeniz için her ay Ankara'da düzenlenen Uygulama Atölye Çalışmaları'na dilediğiniz kadar katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan konular varsa bunları canlı derslerde giderme fırsatına sahip olacaksınız. NLP Eğitimlerinde internet üzerinden videoları izledikten sonra konuların çok daha iyi oturması için 2-3 günlük örgün eğitime herhangi bir ek ücret ödemeden katılma imkanınız var. Örgün eğitime katıldıktan sonra Uygulama Atölye Çalışmaları'na katılarak öğrendiklerinizi doğal bir beceriye dönüştürüyorsunuz. Bu konuda iddalıyız ve öğrenme garantisi veriyoruz.
+
Uzaktan eğitim ile verim alamazsak ne olacak ?
Uzaktan eğitim programlarımız normalde örgün olarak Üniversite sertifika programında verdiğimiz konuları ve içeriği kapsamaktadır. Videoları notlar alarak dikkatli izler ve ders dökümanlarını okuyup, ders sonunda verilen ödevleri yaparsanız konu net bir şekilde anlaşılacaktır. Bununla birlikte eğitim programını aldığınız tarihten itibaren 6 ay içinde Ankara merkezimizde ve internet sitemizden duyurulan Türkiye'nin belli illerinde açılacak örgün eğitimlerimize ilave bir ücret ile katılma hakkınız saklı kalıyor. Böylece örgün eğitim programı ile eğitiminizi tamamlama imkanına kavuşuyorsunuz.
+
Şu anda video üzerinden eğitim veren bir çok kurum var. Sizin farkınız nedir?
Bu eğitim programları uluslararası standartlarda ve profesyonel bir ekip ile kaliteli bir eğitim programı olarak hazırlanmıştır. Her eğitimde teorik bilginin yanı sıra, uygulamalı videolar bulacaksınız. Üstelik eğitimler profesyonel bir ekip ile profesyonel bir stüdyo ortamında, HD ses ve görüntü kalitesindedir. Ayrıca eğitimde yapılan uygulamalarla ilgili formlar ve dokümanlar sayesinde sizlerinde aynı uygulamaları yapmanız sağlanıyor.
+
Sertifika Geçerliliği Nedir ?
Bu kaliteli eğitimi, sonunda devlet üniversitesi onaylı ve uluslararası geçerli sertifika ile taçlandırıyoruz. Yüksek Öğretim Kurumunun da açıklamış olduğu üzere Türkiye’de eğitim sertifikası verme yetkisi Y.Ö.K.’ün tanımış olduğu üniversitelerin Sürekli Eğitim ve Uzaktan Eğitim Merkezlerindedir. Şu anda bir çok kurum kendi yazıcısından çıkartıp imzalamış olduğu “sertifikaları” vermektedir ki aslında yasal olmayan bu belgeler sadece kursa katıldığınızı gösteren katılım belgesi niteliğindedir ve sizlere herhangi bir yetkinlik getirmemektedir. Ayrıca Türkiye’de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)'ün tanımadığı adı üniversite olan kurumların onaylamış olduğu sertifikaların da hiç bir geçerliliği yoktur. Geçerli olabilmesi için YÖK tarafından tanınması gerekmektedir. Bu noktada en büyük farkımız kaliteli bir eğitimi dilediğiniz yerden ve zamanını kendiniz belirleyerek sonunda da geçerliliği kabul gören YÖK onaylı bir devlet üniversitesinin onayladığı sertifikayı ve sizlere Avrupa ülkelerinde mesleki statü kazandıran uluslararası onaylı sertifika eklerine sahip oluyorsunuz. Bu konuda daha detaylı bilgi için "Sertifika mı? Katılım Belgesi mi?" blog yazımızı okuyabilirsiniz.
+
Uzaktan Eğitimin Avantajları Nelerdir?
Zamandan ve mekândan bağımsız olarak her yerden öğrenime ulaşabilme imkânı (seyahat, adres değişikliği, iş yerinden bağlanabilme vs.) İnternete bağlı her türlü cihazdan (bilgisayar, notebook, cep telefonu, tablet vs.) eğitim alabilirsiniz. Farklı coğrafi konumlarda bulunan öğretmen ve öğrencilerin canlı derslerde buluşması sağlanır. Kişi çalışma programını kendisi oluşturabilir. Örgün Eğitime göre daha düşük maliyeti vardır. Örgün eğitimde eğitmen aynı konuyu defalarca anlatamaz ancak uzaktan eğitimde videoları dilediğiniz sıklıkta izleyebilirsiniz.